האם אפשר למשוך קרן גמל בכל עת?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email

אזרחים רבים בישראל בוחרים להשקיע את כספם דווקא בקופות גמל. יש לכך סיבה מצוינת – מדובר באפיק השקעה וחיסכון משתלם, נוח, גמיש והטומן בחובו תשואות גבוהות לאורך זמן. אחד האתגרים הניכרים במוצר זה, הוא ללא ספק הנזילות. עשויות לחלוף שנים רבות עד שנוכל למשוך את הכספים שצברנו וגם עם הטבות המס החדשות, ברוב המקרים יהיה עלינו להתאזר בסבלנות כדי למצות את המיטב מהחיסכון שלנו.

עם זאת, גם לאחר שהקופה שלנו אכן נזילה לחלוטין, עולה השאלה האם אכן יהיה זה נבון לבצע משיכה. ישנם שיקולים רבים שיהיה עלינו לקחת בחשבון בדרך לקבלת ההחלטה הזו. אנשי המקצוע המלווים אותך בתוכניות החיסכון שלך יוכלו לסייע לך לבצע את הבחירות הנכונות ביותר עבור עתידך ועתיד המשפחה שלך. כאן, ריכזנו עבורך כמה נקודות שכדאי לבחון בבואנו להחליט אם למשוך את הכספים מקרן הגמל.

הידעת? קרן הגמל שלך עשויה לשמש כערובה מעולה להלוואה

לעולם לא ניתן לדעת בוודאות מה צופה לנו העתיד. גם אם היום אנו לא יכולים כלל להעלות על דעתנו שנזדקק להלוואה, תהפוכות רבות עשויות לפקוד אותנו בהמשך. אלו עשויים להיות אתגרים בלתי צפויים כמו כניסה לחובות, או הזדמנויות מרגשות כמו הרחבת העסק או רכישת דירה לילדים. יהיו הנסיבות אשר יהיו, הלוואה בתנאים טובים דורשת ברוב המקרים ביטחונות. כיום יותר מאי פעם, בוחרים חוסכים רבים למנף את קופת הגמל שלהם לצורך קבלת הלוואה. זוהי אלטרנטיבה משתלמת בהרבה מאשר משיכת הכספים המיועדים להוות חלק מהחיסכון הפנסיוני שלך ולהעניק לך נוחות ויציבות עם הגיעך לגיל פרישה. כך, גם יעמוד לרשותך המימון הנדרש עבורך לכל מטרה וגם כספי החיסכון שלך נשמרים.

כיום, מציעים מוסדות פיננסיים רבים הלוואות בתנאים גמישים במיוחד כנגד מוצרי חיסכון כמו קרנות גמל והשתלמות. כך, ניתן לשמור על כל ההטבות והזכויות שלנו בקופות החיסכון וליהנות מהלוואה שתאפשר לנו להגשים את כל השאיפות שלנו.

האם אנו מוכנים לוותר על הטבות המס?

חשוב שנזכור, היתרון המשמעותי ביותר של קופות הגמל הוא הטבות המס המשתלמות שהן מציעות. לכן, רגע לפני שאנו בוחרים למשוך את הכספים, כדאי שנחשוב פעמיים ונבחן האם אכן לקחנו בחשבון את החיסכון האדיר שאנו יכולים להפיק מהן. ניתן בכל חודש להפקיד סכומים נרחבים אל קופת הגמל שלך וליהנות מחיסכון פטור לחלוטין ממס רווחי הון. מדובר בסכומים שעשויים להצטבר לעשרות ואף מאות אלפי שקלים בשנה. מן הרגע שנמשוך את הכספים, נאבד את ההטבה הזו לתמיד. לכן, חשוב שנבצע חישוב מדויק של העלויות מול התועלות גם בהיבט המיסוי.

תמיד ניתן לעבור לקופה חדשה

התנאים בקופת הגמל שלך אינם משרתים אותך יותר. זוהי ממש לא סיבה לבצע משיכת קרן גמל. כיום יותר מתמיד, זמינים לך מסלולי חיסכון מגוונים בקופות גמל. ניתן לקבוע את שיעור ההשקעה בשוק ההון, את שיעורי הסיכון שלך ולהתאים את הקופה לצרכים הייחודיים שלך היום ובעתיד. המעבר בין קופות זמין לך ללא עמלות ובאופן כמעט מידי. לכן, לפני שמושכים את הכספים, כדאי לבחון מה מציעות לנו קופות אחרות בשוק.

אין שום צורך למהר

לעתים קרובות, חשים עמיתים רבים בהילות למשוך את הכספים מן הרגע שהקופה הגיע לנזילות. חשוב שנזכור, הקופה נותרת נזילה לתמיד והכסף אינו בורח לשום מקום. כדי להבטיח שנמצה את המיטב מכל האפשרויות שלנו, כדאי לקחת את הזמן, לקבל ייעוץ מתאים מאנשי מקצוע ולקבל החלטה מבוססת נתונים ובהתאם לשיקולים הייחודיים לך.

קרדיט תמונה FREEPIK

מנוי
הודע ל
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות
Forgot your password?

Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

דילוג לתוכן