facebook_pixel
תוכן מקודם

זקן השבט – המדריך המלא לטיפוח הזקן

ממש לא צריך עיניים של נץ כדי להבחין שגברים ישראלים גילו את טרנד הזקנים שכבש את העולם בסערה, או שמא צריך לומר, בשערה. אז לכל הסקרנים ושעירי הפנים, קבלו מגוון עצות לטיפוח נכון של הזקן האולטימטיבי

המזוקנים הוותיקים יותר, נניח בגילאי 30 ומעלה, עודם לבטח זוכרים את התחושה הצורבת כאשר בוס או אפילו סתם אחמ"ש זוטר, היו דורשים ממך להגיע לעבודה מגולח. היום, אפשר לומר בגאווה שימי החושך הללו מאחורינו וניתן לענוד את הזקן המפואר או הזיפים הקוצניים שלנו בכבוד. אז נכון שעדיין ישנן אימהות, דודות או שאר בני משפחה שיפצירו בך להעביר סכין גילוח על הפנים מדי פעם, אך הסביבה הקרובה ונדמה שגם בנות המין הנאה חושבות אחרת לגמרי.

איך הכל התחיל

אז קודם כל, חשוב להבהיר שזה ממש לא קטע ישראלי בלבד. העולם המערבי כולו נשטף באינספור וריאציות של שיער פנים ארוך, קצר, מעוצב או גדל פרא. היום זה כבר לא משנה איפה דורכות רגליך, אם זה בפריז, ברלין, ניו-יורק או אמסטרדם, מבט חטוף בפנים הגבר המקומי יגלה יותר זקנים מבעבר. הסיבה לכך כנראה טמונה בהתרחקות מודל היופי מהלוק המסודר והחלק של העשורים הקודמים, זה שעדיין הושפע מהמראה הצבאי המגולח. בערך בשנת 2014 היו אלה ההיפסטרים ששלטו במראה המזוקן ובמהרה הצטרפו לעניין גברים רבים שראו שכל העניין הזה רק עושה להם שירות חיובי.

צרור עצות למזוקן המתחיל

שגרת טיפוח היא הדבר הראשון אותו עליך ללמוד אם תרצה לשאת את הזקן שלך בגאון. אז נכון שקצת מבאס להחליף את רכישת סכיני הגילוח היקרים ברכישה של משהו אחר, אך להבדיל מעניין הסכינים, רכישת מוצרי טיפוח לזקן היא כיף אמיתי. יש אינספור מותגים, ריחות, שמנים וסבונים. לא עוד הבחירה בין שני מותגים וחצי. לכן כדאי לרכוש מוצרי פארם לזקן במקום שמאפשר בחירה בין מוצרים שונים, במחירים נוחים וגם אפשרות לרכישה אונליין בלי לצאת מהבית, כמו שקורה ברשת Be מבית שופרסל למשל. ברשת החנויות החדשה, ישנה קטגוריה חדשה שנועדה לנו הגברים – Man Zone שבה נמכרים מוצרים מקוריים ומיובאים לטיפוח הזקן. בסעיפים הבאים, מספר אלמנטים שיעזרו לך לשמור על זקן איכותי ומרשים.

1. שמפו לזקן:

כל מזוקן מכיר את הזקן שלו בסוף היום. הוא אולי נראה נקי, אך אסף לקרבו שפע של שאריות מזון ולכלוך ממשך היום. לכן, לחפוף אותו נשמע כמו הדבר הנכון לעשות אך חשוב לדעת כי השמפו המתאים לשערך אינו מתאים לזקנך ולעור הפנים. שמפו לזקן ישאיר אותו בדיוק בשמנוניות הנכונה, יעשיר את העור ויעזור לשמור על נקבוביות פתוחות, דבר המעודד צמיחה בריאה של הזקן. תדירות? כמו בראש, פעמיים-שלוש בשבוע ואתה מסודר.

2. שמן או קרם לחות לזקן:

שמן או קרם לחות לזקן הינם הכרחיים להשלמת המראה המזוקן הקלאסי. למעשה, נחמד לדעת כי דווקא פעולה זו, של השימון, היא אחת מהפעולות הטיפוח הוותיקות בנושא הזקן, גברים נהגו לשמן אותו לאורך ההיסטוריה. השמן או הקרם מעשירים את הזקן, מרככים אותו ומקנים לו מראה מטופח ולך תחושה של חוטב עצים אמיתי.

3. סירוק:

הסירוק חשוב תמיד למראה ובתחילת התהליך גם לאופי הצמיחה של שיער הפנים. מומלץ לסרק את הזקן לאחר חפיפתו או לאחר שימוש בשמן, וזאת במסרק ייעודי, על מנת להקנות לזקן מראה מסודר, להעשיר את זרימת הדם ולנקות את הזקן משיער מת. בתחילת צמיחת הזקן סירוק יעזור לו לגדול בכיוון הרצוי.

4. קיצוץ הזקן:

כיום אין סיבה לחכות לאורך הזיפים או הזקן המועדף עליך, אתה יודע, זה שעליו אתה קוצר מחמאות. קוצץ זקן ייעודי ידע לשמור על אורך הזקן או הזיפים המועדף עליך בלי להמתין לו שיגדל.

5. שטיפת פנים ויבוש:

חשוב לשמור על עור פנים נקי ועל זקן מסודר ככל האפשר. כדי לעשות זאת, יש לשטוף את הפנים והזקן ביסודיות, אפשר רק עם מים ואפשר גם עם חומר ייעודי. לאחר מכן חשוב לייבש את הזקן ביסודיות מכיוון שמי ברז קשים עלולים לייבש את הזקן אם נשאירם עליו.

לסיכום, הזקן הזה הוא שלך, שמור עליו. לא כל מה שמתאים לכולם מתאים לך ולהפך. הזקן הוא בסך הכל דרך, טבעית ואפילו בעלת משמעות היסטורית לבטא את העצמי שלך. אז תהנה ממנו כל עוד הוא שם ובאופנה ושלא יחזירו, לא עלינו, את המראה החלק שוב.

אודות הכותב

שירה סתיו

שירה סתיו

גיקית, ערה, חד הורית, תל אביבית לא היפסטרית, טבעונית, לא אוהבת אספרסו. כותבת כאילו אין מחר.

Your reaction

חביב
עצוב
מצחיק
OMG
WTF
וואו

תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה

הקליקו כאן כדי להוסיף תגובה

-->