חדשות

זה הטריק החכם של מארק צוקרברג לקידום מוצר מציאות מדומה חדש

אני די משוכנע שבעוד 100 שנים, אולי פחות, אנשים יסתובבו עם גירסת מיני מי אנדרואידית של עצמם על כתפם.

ובחזרה לאחור לפרהיסטוריה של ימינו אנו, מי צריך כדורי טניס או צעצועי חיות גנריים כאשר תוכלו בקרוב לקנות לכלבכם האהוב גירסת 3D מודפסת של עצמם?

זה מה שעשה מנכ"ל פייסבוק, מארק צוקרברג.

לרגל יום הולדת 6 ל"ביסט", כלב הרועים ההונגרי שלו, צוקרברג, בסיוע של כמה מוכשרים מצוות ה"אוקלוס", יצרו העתק תלת מימדי ממוזערים של החבר הפרוותי.

צוקרברג ביקש להכריז על Oculus Medium, תוכנה לעיצוב, מידול ציור ויצירה של עצמים בסביבות מציאות וירטואלית. הוא פשוט ידע שכלבים גונבים את ההצגה ויותר מארבעה מיליון צפיות מוכיחות את זה.

זה מהלך מחוכם במיוחד, בהתחשב בכך שבאופן מסורתי חברות טכנולוגיה מדברות לאנשי טכנולוגיה. כלומר, הן לרוב לא חושבות איך לתקשר נושא טכני לקהל הרחב יותר אלא בוחרות להשתמש בשפה תכליתית ומדברות על נתונים ומספרים. אם כותרת הסרטון של צוקרברג הייתה "איך להדפיס עצמים בתלת מימד" כנראה שרוב הצופים מלבד אלה שעוסקים בתחום הזה בפועל, היו נסים משעמום. רוצים להפוך נושא טכני ויבשושי למעניין? תאנישו אותו! או במקרה הזה, הכליבו אותו!

אגב, אם מעניין אתכם לדעת איך עובדת הדפסה תלת מימדית ב-VR או איך תוכלו להדפיס גירסת 3D גם של חיית המחמד שלכם, שווה לצפות.

הטריק החכם של מארק צוקרברג
הטריק החכם של מארק צוקרברג

אודות הכותב

גל מור

גל מור

גל מור הוא מהמייסדים והעורך הראשי של BeMedia ו"חורים ברשת". גל הוא מאנשי התוכן הוותיקים והבולטים בתחום הדיגיטל. הוא היה כתב המחשבים הראשון של אתר ynet עורך ערוץ המחשבים ומנהל פיתוח התכנים באתר. בשנת 2016 ייסד את Bemedia, פלטפורמת מדיה באמצעות חוכמת ההמונים

תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה

הקליקו כאן כדי להוסיף תגובה