איך אוכל לדעת אם יש לי כספים אבודים?

השיטה הכי טובה לדעת אם יש לך כספים אבודים היא להיכנס לאתר הר הכסף. אך כמובן שיכולות להיות כל מיני שאלות מקדימות שונות שיסייעו לך להבין את הסיכוי. הרי זה שאתה מקווה שיש לך כסף אבוד במקום כזה או אחר, זה לא אומר כי כך זה יהיה. עם זאת המציאות מלמדת אותנו כי יש המון כספים שהלכו לאיבוד, ואף אחד לא דורש אותם. אילו שאלות תוכל לשאול את עצמך לפני שאתם דורש את הכסף? הכנו לכם כאן רשימה של שאלות שיאפשרו לכם להבין מה הסיכויים שיש לכם כספים שהלכו לאיבוד. אם עניתם בחיוב על אחת מהשאלות, כדאי לכם להתחיל את הבדיקה.

יצא לכם להחליף מקום עבודה בשנים האחרונות?

במציאות של היום רובנו מחליפים מקומות עבודה באופן קבוע. החלפת מקום עבודה זה לא תמיד דבר רע, יש כאלה שעושים זאת כדי להגשים את חלומם. עם זאת בעת החלפת מקום עבודה ישנו סיכוי כי פתחו לכם חיסכון פנסיוני חדש. אם לא דרשתם להעביר את הכסף לחשבון הקיים, מדובר על פעולה אוטומטית. אם פתחתם חשבון חיסכון חדש, יכול להיות כי החשבון הישן נשכח מזיכרונכם.

קרוב משפחה נפטר, והוא הוריש לכם כספים?

אפילו אם אתם לא בטוחים שאותו קרוב משפחה הוריש לכם כסף, שווה לכם לבדוק. קרובי משפחה בדרגה ראשונה לרוב מורישים את הכספים שלהם האחד לשני. מה שאומר שאם קרוב משפחה נפטר, שווה לכם לבדוק מה קורה בירושה שלו. ישנו סיכוי סביר כי גם מגיע לכם את הכספים שנמצאים בקרנות הפנסיה ובקופות החיסכון. תבחנו היטב מה בדיוק מגיע לכם מתוקף החוק במדינת ישראל. יכול להיות שתגלו כי מגיעים לכם כספים רבים.

האם התגוררתם בחו”ל בתקופה האחרונה?

יש כאלה שמרגישים בשלב מסוים כי יוקר המחייה בישראל פשוט מכריע אותם. מהסיבה הזאת אותם אנשים בוחרים לעבור לגור בחו”ל על מנת לפתוח דף חדש בחייהם. עם זאת לא תמיד ישנה אפשרות לגור בחו”ל כל החיים, הרי אתם נדרשים להגיע עם אישורים מתאימים. במקרה שבו חזרתם לארץ שווה לכם לבדוק האם יש על שמכם כספים אבודים. כל מיני כספים שהגיעו לכם בעבר, אך לא הייתם בארץ כדי לדרוש את הכספים האלה.

החלפתם סוכן ביטוח בשביל לעשות סדר בבלגן?

החלפה של סוכן ביטוח יכולה להיות צעד מבורך במקרה שבו אתם מרגישים מבולבלים לגמרי. סוכן ביטוח אמור להיות האיש שעושה סדר בכל הבלגן, ומונע מכם ללכת לאיבוד. עם זאת החלפת סוכן ביטוח עשויה לגרום לכך שלא תדרשו חלק מהכספים שמגיעים לכם. מה אתם צריכים לעשות אחרי שאתם מחליפים סוכן ביטוח? להיכנס לאתר הר הכסף כדי לוודא האם מגיע לכם כסף לפני שאתם מתחילים דרך חדשה.

מנוי
הודע ל
guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות
Forgot your password?

Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

דילוג לתוכן