facebook_pixel

חידוש ויזה לארה”ב – ללא הגעה לראיון בשגרירות!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email

ארצות הברית נחשבת מהידידות הקרובות ביותר של ישראל – ובכל זאת, על מי שמבקש לבקר בארה”ב תוך שימוש בדרכון ישראלי לעבור הליך מורכב של קבלת ויזה למדינה.

ישראל אינה כלולה ברשימת המדינות בהן האזרחים פטורים מן הצורך לקבל מראש אשרת כניסה (ויזה) לארה”ב. הסיבה לכך היא שבניגוד לדרכונים אירופאים ואחרים, דווקא דרכונים ישראליים עלולים להצביע sעל מעורבות בארגוני טרור, בשל המצב הבטחוני הרגיש השורר באזורנו באופן תמידי.
סיבה נוספת לכך שעבור רובנו הליך קבלת ויזה לארה”ב יכלול ראיון אישי היא הצורך של מחלקת ההגירה האמריקנית לשלול כוונות של מבקשי ויזה ישראלים לבצע מהלך שלך הגירה בלתי חוקית. ברבות השנים היו לא מעט ישראלים שבחרו להפר את תנאי אשרת הכניסה שקיבלו ממחלקת ההגירה האמריקנית – למשל, לעבוד גם ללא אשרת כניסה מן הסוג המתיר זאת, להמשיך לשהות במדינה גם אחרי שפג תוקפה של אשרת הכניסה ועוד.

כדאי מאוד לפטור עצמנו מן החובה להגיע לראיון בשגרירות או בקונסוליה
הליך קבלת או חידוש ויזה לארה”ב הוא בירוקרטי בעיקרו עבור רובנו המוחלט (כלומר – כל מי שאין סיבה למנוע ממנו כניסה לארה”ב). חשוב מאוד לקחת בחשבון שלמרות שמדובר בבירוקרטיה בלבד, אם לא ננהל היטב את הליך קבלת אשרת הכניסה מן הסוג הנחוץ לנו (קיימים עשרות סוגי ויזה לארה”ב) אנו עלולים למצוא עצמנו במצב בו ההליך מסתבך ללא צורך, וכיוצא בזאת – דורש יותר זמן ומאמץ כדי להשלימו בהצלחה. זו הסיבה שמומלץ להיעזר בשירותי חברה מקצועית המתמחה בטיפול בהלכי קבלת ויזה לארה”ב. בין היתר, ליווי מקצועי כזה יבטיח שלא נצטרך להגיע לראיון אם יש דרך לפטור אותנו מכך.

זכרו שביצוע הראיון מחייב אתכם לפנות לפחות חצי יום, להגיע פיזית לבניין הקונסוליה האמריקנית בתל אביב או לשגרירות ארה”ב בירושלים, למצוא חנייה, לתפוס מקומכם בין קהל של מבקשי ויזה שזומנו לראיון, לעבור בידוק בטחוני, לעבור בין כמה תחנות ורק אז לזכות לשוחח כמה דקות עם נציג מחלקת ההגירה האמריקנית על מנת שיאשר סופית שאין סיבה למנוע מכם כניסה לארה”ב.
אם לוקחים בחשבון את אשר פורט לעיל, ברור שאם אפשר – כדאי מאוד לוותר על התענוג המפוקפק ולנהל את הליך קבלה או חידוש ויזה לארה”ב ללא שאנו נדרשים להגיע לראיון.

מי יכול לקבל או לחדש ויזה לארה”ב ללא ראיון?
אם טרם הייתה לכם ויזה לארה”ב או שתוקפה של הויזה שלכם פג מזמן, יהיה עליכם לנהל הליך קבלת ויזה הכולל מילוי טופס DS160 (ניתן למלא ולהגיש רק באופן מקוון ורק באנגלית), תשלום אגרה, קביעת תור לראיון בשגרירות או בקונסוליה, הגעה לשגרירות או הקונסוליה במועד שנקבע וביצוע הראיון אשר בסיומו יבושר לכם אם בקשתכם נענית בחיוב, נדחית או שתצטרכו להמציא מסמכים נוספים שיאפשרו בדיקה קפדנית יותר. מי שמגיעים לראיון בשגרירות האמריקנית בירושלים או בקונסוליה האמריקנית בתל אביב משאירים שם את הדרכון ומקבלים אותו (בדואר רשום או באמצעות שליח עד הבית) בתוך כמה ימים, כאדשר אשרת הכניסה המבוקשת מוטבעת בו.

חשוב לדעת כי יש מי שיכולים להשלים הליך קבלת ויזה או חידוש ויזה לארה”ב ללא שהם נדרשים להגיע לראיון עם נציג מחלקת ההגירה האמריקנית. כך למשל מבקשי ויזה שהם בני פחות מ – 14 או יותר מ – 80 פטורים מהגעה לראיון, וכן מי שכבר ניתנה לו בעבר ויזה לארה”ב, מי שאשרת כניסה אחרונה כזו הונפקה משנת 2008 ואילך, מי שתוקפה של ויזה לארה”ב שלו פג לפני לא יותר מ- 12 חודשים, מי שהיה בן 14 לפחות בעת הנפקת ויזה קודמת לארה”ב ומי שבאשרת הכניסה הקודמת שלו לא הופיעה אחת מן ההערות: “Clearance received” או “Waver of Ineligibility 2012“.

על מנת לאפשר לנציג חברה מקצועית המטפלת בהליכי קבלה וחידוש ויזה לארה”ב לפטור אותנו מן הצורך להגיע לראיון, מומלץ לפנות עוד לפני שניסיתם להתחיל בעצמכם את הליך בקשת אשרת הכניסה. בנוסף, מומלץ לחדש מבעוד מועד ויזות לארה”ב (לדאוג לחידוש לקראת תום תוקפה של ויזה קודמת).

תמונת שער: Shutterstock

מנוי
הודע ל
guest
2 תגובות
ישנים
חדשים פופולרים
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות
ויזה לארה"ב

תודה רבה על המאמר

“””חוקי שתייה ונהיגה עבור ישראל.
“”
עוד מוות טרגי וחסר טעם. ילד צעיר, חף מפשע, שהוכה על ידי נהג בהשפעתו – אילון שלו-אמסלם ז””ל.
כשאתה שותה אתה מאבד את היכולת להתמקד ולתפקד כראוי. יחד עם היותו מוסח ומהיר, הנהיגה תחת השפעת אלכוהול היא אחת משלושת הגורמים המובילים לתאונות דרכים וניתן להימנע ממנה בקלות. השתמש תמיד בנהג ייעודי אם אתה הולך לשתות.
אפילו בריכוזים נמוכים מאוד אלכוהול פוגע בשיפוט שלך, זמן התגובה, כישורי הנהיגה, הראייה ואף עלול לגרום לשינה.” עו”ד נהיגה בשכרות חיים אליה

Forgot your password?

Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

דילוג לתוכן