כשהמזון של הכלב שלך איכותי – גם הפרווה תעיד על כך

כלב
אוכל שאינו כולל מספיק חלבונים, אוכל לא מאוזן או אוכל לכלבים שאינו כולל די רכיבים מזינים יבוא לידי ביטוי במצב הפרווה

לא, אנחנו ממש לא משוגעים, הפרווה של הכלב שלכם יכולה ללמד אתכם הרבה על המצב הבריאותי שלו. אם לומר את האמת כך זה גם אצלנו, בני האדם. כאשר התזונה שלנו לקויה או חסרה זה בהחלט יכול לבוא לידי ביטוי גם “בפרווה” האנושית שלנו, כלומר בשיער. כך לדוגמה, אנשים שסובלים מבולימיה או אנורקסיה ולא מכניסים לגוף די אוכל מדווחים על נשירת שיער קיצונית, בנוסף לעוד תופעות לוואי חמורות אחרת. ואכן, אם לא ניתן מזון איכותי לכלבים שלנו, אנחנו מסכנים אותם.

הפרווה של הכלב שלכם, כאמור, היא בבואה למצבו הבריאותי. אוכל שאינו כולל מספיק חלבונים, אוכל לא מאוזן או אוכל כלבים שאינו כולל די רכיבים מזינים יבוא לידי ביטוי במצב הפרווה: היא לא תהיה בוהקת, עשירה ומלאה, כמצופה ממנה.

מדוע כדאי להקפיד על בחירת מזון איכותי לכלבים

חשוב להבין רוב הכלבים משירים את פרוותם, ואם לומר את האמת הם משירים הרבה מאוד פרווה. יש גזעים מסוימים של כלבים שיכולים להשיל מעצמם כ – 30 מטרים של פרווה מדי יום. פעולה זו דורשת משאבים מן הגוף כך שגם פעולת הגדילה מחדש של הפרווה לוקחת מהכלב אנרגיה; כ – 30% מהחלבונים הדרושים לכלב יוקדשו בדיוק למטרה זו – השלה וחידוש הפרווה של הכלב שלכם. זה הוא ללא ספק נתון מדהים, ורבים כלל לא מודעים לו.

מזונות טייסט אוף דה ווילד לכלבים וחתולים

זו בדיוק הסיבה שבעטייה כדאי להקפיד על בחירת מזון איכותי לכלבים. אוכל איכותי לכלבים פירושו שהכלב שלכם יקבל את כל הרכיבים הדרושים לו ואתם, בעלי הכלב, חייבים לעקוב. אז אם הפרווה והעור נראים יבשים, אז כנראה שמשהו חסר בתזונה. יש להבין שהפרווה של הכלב שלנו מגנה על הכלב שלנו גם מפני טפילים ומפגעים. לכן חשוב לשמור שהפרווה של הכלב תהיה במצב מעולה, לא פחות.

כך מבטיחים פרווה בריאה ומלאה

איך תבטיחו, אפוא, פרווה בריאה ומלאה? דבר ראשון, חפשו אוכל איכותי לכלבים. חפשו מותגי אוכל לכלבים שמאזנים את האוכל שהם מייצרים עם חומצות אמינו כגון אומגה 3 ואומגה 6, שתורמות מאוד מאוד גם לבריאות הפרווה. שנית, המשיכו לטפח את הפרווה של הכלב בעצמכם: הברישו אותם והקפידו לבדוק אם יש שינויים קיצוניים מדי בפרווה.

אין לפחד מהשלת שערות בקרב כלבים, זה קורה לכל הכלבים (וגם לחתולים) בעונות מסוימות, בעיקר באביב ולקראת הקיץ, ויש לזה גם סיבה טובה. השלת הפרווה לקראת הקיץ היא כמו המעבר שלנו לבגדי הקיץ. זה מקל על הכלב, מאוורר ומצנן אותו. אך יש עוד תפקידים מעניינים לפרווה של הכלב: בחורף הפרווה מחממת את הכלב (היא חמה פי שמונה מצמר!). פרוות הכלב עמידה לאש ומגינה על הכלב במקרה של שריפה. ועד כמה שזה ישמע מוזר (בעיקר לבעלי כלבים עם שיער מקורזל או מתולתל) הפרווה של הכלב שלכם גם דוחה לכלוך ואם לא די בכך, הפרווה גם מונעת התחשמלות סטטית.

לסיכום, התאימו לכלב שלכם מזון איכותי בריא. כי כשהכלב שלכם בריא – כולם רואים ויודעים.

  מנוי
  הודע ל
  guest

  0 תגובות
  Inline Feedbacks
  הצג את כל התגובות
  Forgot your password?

  Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

  Forgot Your Password?

  Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

  דילוג לתוכן