ילדה בת 7 העמידה את מנהלי לגו במקומם

ילדים קטנים מיטיבים להבחין באי שוויון ועוולות בנקודות העיוורות של המבוגרים. שרלוט בנג’מין, ילדה אמריקנית בת 7, שלחה להנהלת לגו מכתב שוודאי גרם ללא מעט מהם ללכת לפינה ולהתבייש – לאחר שבביקור בחנות צעצועים הבחינה שרלוט בתופעה מוזרה.

חדש בחנויות: “נטופיה”, רומן עתידני מאת יסמין לוי וגל מור על רשת חברתית מתקדמת שפועלת באמצעות מחשבות אך נושאת תג מחיר מצמרר. עכשיו במבצע רגע לפני חוק הסופרים (פרסומת)

“חברת לגו היקרה”, היא כתבה: “קוראים לו שרלוט ואני בת 7. אני אוהבת לגו אבל אני לא אוהבת את זה שיש יותר אנשי לגו מנשות לגו.

“היום הלכתי לחנות וראיתי לגו בשני איזורים: האיזור הוורוד לבנות והאיזור הכחול לבנים. כל מה שהבנות עשו היה לשבת בבית, ללכת לחוף הים ולעשות שופינג. לאף אחת מהן לא היתה עבודה. אבל הבנים יצאו להרפתקאות, עבדו, הצליחו אנשים ואפילו שחו עם כרישים.

אני רוצה שתכינו יותר בנות לגו ותנו להן לצאת להרפתקאות ולעשות חיים בסדר?!? תודה. שרלוט.”

אם ירצו אנשי לגו להצטדק הם יוכלו לטעון שמכיוון שמדובר בצעצוע הרכבה, העיסוק של הבנות תלוי אך ורק בדמיון שלהן והשמיים הם הגבול, אבל על מי הם עובדים? הם לא יכולים לטעון ברצינות שחנויות הצעצועים אינן מפרידות בין המינים. היי, רק בהפרדה של הצבעים בין הסקציה הורודה של הבנות לזו הכחולה של הבנים יש משמעות פוליטית ולא שוויונית.

מרענן לראות שילדה בת 7 רואה שיש משהו לא בסדר בזה. אולי בעוד כמה שנים יהיו יותר ילדים שידרשו לראות את העולם מיוצג בצורה שוויונית יותר.

תמונת שער: Shutterstock

דרך Happy Place

מנוי
הודע ל
guest

1 תגובה
ישנים
חדשים פופולרים
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות
Forgot your password?

Note: Your password will be generated automatically and sent to your email address.

Forgot Your Password?

Enter your email address and we'll send you a link you can use to pick a new password.

דילוג לתוכן