facebook_pixel
Uncategorized

מה עושה אלופת הארץ בסיף כשהיא נתקלת בג'וק?

לא הייתם רוצים להיתקל בסימטה חשוכה באביגיל קטי אלפטוב, אלופת ישראל לנוער בסיף וקדטים עד גיל 17, כשהיא במדים הלבנים שלה ומחזיקה חרב ביד.

מצד שני, ברגע שתחליפו איתה כמה מילים לא תרצו להיפרד מהנערה העדינה והקולית הזו. שבוע לפני אליפות העולם בקרואטיה, תפסתי את הבחורה, שהיא גם דוגמנית לוהטת בתחילת דרכה, כדי להבין איך התגלגלה לתחום כל כך לא שגרתי.

מתברר שאביגיל גדלה בעכו, בה ענף הסיף פופולרי למדי, והחלה להתאמן בגיל 11. "זה התחיל מבית הספר" היא מספרת לי בשיחה, "היו לנו שיעורים שהציגו לנו ענפי ספורט שונים והתחלתי שם. אני מתאמנת 5 פעמים בשבוע לכמה שעות. האמת שכבר מגיל קטן אהבתי חרבות וראיתי סרטי מלחמה עם אבא".

צילום: שלומי נסים. "זה רק אתה נגד היריב ואף אחד לא יכול להפריע לך"

כן, אין טעם לפתות אותה בקומדיות רומנטיות. "אהבתי מאוד את הסרטים '300', 'טרויה', 'גלדיאטור'. אני נמשכת לזה כי זה דו קרב עם המון מחשבה. זה רק אתה נגד היריב ואף אחד לא יכול להפריע לך. אתה חושב איך להפיל את השני בפח"

קשה לא לדמיין איך אתה עושה מהלך מוטעה אחד ומוצא את עצמך מדמם על הרצפה עם חרב עמוק בלב. "היום יש חליפות", מרגיעה אותי הלוחמת הצעירה, "הן מגינות על הגוף וזה לא מסוכן כמו שחושבים. עד היום רק היו לי סימנים כחולים מזה".

למרות הסימנים, העסק הזה נושא כמה יתרונות. כמו מול בנים שנהנים מהמחשבה שהיא תראה להם מה זה. "נראה לי שזה מדליק אותם. הם מביעים סקרנות לגבי הספורט. תמיד ביקשו ממני דו קרב וניצחתי".

צילום: שלומי ניסים. "אני מתאמנת נגד הבנים בארץ"

כעת אלפטוב, המיוצגת אצל שון אושר דהן בסוכנות Names Management מצחצחת חרבות לקראת אליפות העולם ומקווה להביא כבוד למדינה. "היו לי כבר הרבה תחרויות בעולם והייתי גם בעבר כבר אלופת ישראל הרבה פעמים. החלום שלי הוא להגיע לאולימפיאדה ולזכות".

האם זה משתלם כלכלית? לא, היא עונה. "זה משתלם רק עבור מי שראשון בארץ אבל גם אז, המשפחה עוזרת ומועדון הפועל עכו. העובדה שהתחלתי לדגמן עוזרת לי כלכלית".

בינתיים היא מדגמנת אופטימיות לגבי היכולות שלה. "פעם היה נראה לי שיש הבדל ברמה שלי מול האחרות בעולם ולאט לאט נחשפים פה לסגנון חו"ל. אם יש לי סיכוי? למה לא? אם זה מה שרוצים זה אפשרי. אני מתאמנת כל יום. המוטו שלי להצלחה זה להתמיד ולהאמין".

צילום: ניר שריג. "רואה סרטי מלחמה עם אבא".

אלפטוב מודעת לכך שהיא בחרה ענף יוצא דופן. "בארץ זה לא הכי פופולרי ויש יותר בנים אבל בחו"ל זה תופס חזק ויש מאות אלפי בנות. פה הן פחות אוהבות את זה. אני מתחרה נגד בנים באימונים אבל בתחרויות רק נגד בנות. הסיף עזר לי בחיים האישיים, נתן לי אחריות מסויימת. עזר לי ביחסים עם אנשים. אנשים מסתכלים עלי אחרת, כאילו אני לא סתם עוד אחת. האמת שרוב האנשים לא יודעים אפילו מה זה. והן שואלות את עצמן, 'מה עכשיו חרבות?'".

אמנם אלפטוב רגועה וקשוחה באימונים אבל בחייה האישיים היא ממש עדינה כמו פרח. "אני הכי עדינה שאפשר מחוץ לסיף", היא מגלה, "אני לא נראית גברית. בסיף יוצא ממני משהו אחר".

קולית קולית אבל אל תעמתו אותה עם ג'וק בבית. "אני אצרח ואקרא לאבא".

אודות הכותב

גל מור

גל מור

גל מור הוא מהמייסדים והעורך הראשי של BeMedia ו"חורים ברשת". גל הוא מאנשי התוכן הוותיקים והבולטים בתחום הדיגיטל. הוא היה כתב המחשבים הראשון של אתר ynet עורך ערוץ המחשבים ומנהל פיתוח התכנים באתר. בשנת 2016 ייסד את Bemedia, פלטפורמת מדיה באמצעות חוכמת ההמונים

Your reaction

חביב
עצוב
מצחיק
OMG
WTF
וואו

תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה

הקליקו כאן כדי להוסיף תגובה

-->