facebook_pixel
תוכן מקודם

רשת נגד יתושים, לימון או גרניום – כל הכלים כשרים במלחמה נגד יתושים!

רשת נגד יתושים

אני אוהב את ישראל יותר מאת החיים עצמם. מעל המיטה מתוח לו בגאון דגל ישראל ואני מכיר את כל המילים של ההמנון (אף פעם לא התבלבלתי בין הומיה וצופיה!!!). אני חולה על הים, על אבטיח קר עם גבינה מלוחה, אני אוהב את הזיעה, את החברים שלי, את האווירה המדהימה שיש במדינה שלנו שמצליחה להפגיש כל פעם בין עתיק לחדש, אני אוהב את הלחץ, את האנשים, גם כשהם וצועקים עליי בתור בסופר (אז מה אם יש לי 11 מוצרים ואני בתור של עד 10 מוצרים, כולם פה נהיו לי מתמטיקאים), אני אוהב להתווכח על פוליטיקה (גם אם אף פעם לא שכנעתי מישהו לעבור לצד שלנו), חולה על אשתי ועל הילדים (נשמות טהורות) וגם חובב מטקות ושש בש-אי מדופלם. אבל יש דבר אחד במדינה הזאת שאני לא יכול לסבול, וזה – יתושים!

הם אוהבים אותי במיוחד ועכשיו עם היתושים מסוג הנמר האסיאתי אין לי מנוח גם במהלך היום. עד לא מזמן היו לנו כאן יתושים שעבדו רק בשעות הערב והלילה, אבל הנמר האסיאתי הוא לא בטלן או פראייר – הוא עובד שעות נוספות, מהצהריים ככה עד שהשמש עולה שוב. וכמה שהם אוהבים אותי ונמשכים אליי, ככה אני שונא אותם. נשבע לכם, אם אי פעם חשבתי להגר לאמריקה זה היה בשנייה אחרי שנעקצתי על ידי יתוש נמר אסיאתי. ואני חוזר – אני ציוני בנשמה!

כמי שסובל מיתושים כל כך הרבה שנים מצאתי כל מיני שיטות וטכניקות להרחקת יתושים. חלקן שיטות סבתא, חלקן מתקדמות יותר – בכל אופן שיטות אלו פשוט עובדות. אז אם אתם, כמוני, רוצים לחיות בבית נקי מיתושים, הנה כמה צעדים שתוכלו לנקוט.

פתרון #1: רשת נגד יתושים

נתחיל מהפתרונות היותר מתקדמים – רשתות נגד יתושים. אני מחלק את החיים שלי ללפני שהתקנו רשתות נגד יתושים בכל הבית ואחרי. פשוט כך. התקנו רשת נגד יתושים בכל הפתחים של הבית, מהחלונות ועד לדלתות. הרשת מאפשרת לנו מחד להשאיר חלונות פתוחים ומאידך, לא לסבול מחדירת יתושים. רשתות הן פתרון יעיל, זול שאינו דורש תחזוקה מיוחדת. יש היום מגוון רחב של אפשרויות כאשר מדובר ברשתות נגד יתושים, ניתן להתאים אותן לצרכים הייחודיים ולאופי הבית של כל לקוח וניתן אפילו להתאים את הרשת לסוגי חלונות ותריסים שונים. טיפ שלי: אם כבר מתקינים רשת כדי למגן את הבית, שיקלו להתקין רשתות בכל פתחי הבית, זה הכי יעיל.

פתרון #2: קליפת תפוז או גרניום

חממו קליפת תפוז מיובשת, עלי נענע, שמני גרניום או לימון בסיר. על פי עצות של סבתא הריח של אלו גורמים ליתושים לתחושת נימנום וזה מרחיק אותם מהעור שלי. אני משתמש בשיטה הזו כאשר אנחנו יושבים בחוץ, יוצאים לקמפינג או פיקניק, אבל גם כאשר אני מגיע לחברים שלי הביתה ואין להם הגנה מסודרת מפני יתושים.

פתרון #3: ייבשו מאגרי מים

יתושים אוהבים מים, הם משגשגים ומתרבים שם. לכן, אם אתם סובלים ממנת יתר של יתושים מומלץ מאוד לייבש כל מאגר מים באזור שלכם. זה אומר שכדאי לוותר על מזרקות, גם אם הן אסתטיות והמים שם מתחלפים, זה אומר שגם ניתן לקרוא לנציגים מהעירייה שיבואו לבחון באם יש מאגרי מים עומדים באזור שלכם ואם יש עליהם לייבש אותם. אבל זה אומר שגם אתם צריכים לבדוק לפחות פעם בשבוע האם יש בסביבה שלכם מאגרי מים עומדים, אפילו מאגרים קטנים (למשל, המים שנאגרים בצלחת שמתחת לעציץ קטן)– ואם אתם מוצאים מהרו לייבשם.

יש לכם עוד רעיונות?

שתפו אותנו, כי כל הכלים כשרים במאבק נגד יתושים!

תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה

הקליקו כאן כדי להוסיף תגובה

אודות הכותב

דודי שרון

דודי שרון

דודי שרון - אסטרטג ומקדם אתרים. בין היתר אבא ל-30 חתולים :)

Your reaction

חביב
עצוב
מצחיק
OMG
WTF
וואו

תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה

הקליקו כאן כדי להוסיף תגובה

-->