facebook_pixel
תוכן מקודם

לקיץ הישראלי הכי מתאים סוככים חשמליים

סוככים

נערכו לא מעט מחקרים בשנים האחרונות בנושא צריכת חשמל ביתית וכולם מצביעים על מערכות החימום והקירור של הבית כזוללות האנרגיה העיקריות. כולנו הרי רוצים להישאר רעננים וצוננים בימות הקיץ ולכולנו קר בחורף, אז מדליקים מזגן או תנור כדי להתחמם. כשהופכים את המילים למספרים דברים נשמעים קצת יותר ברורים, בסביבות כ-50% מצריכת החשמל הביתית שלנו הולכת על קירור ו/או חימום הבית. זה נתון מטורף שכל משק בית חייב לתת עליו את הדעת ואף לפעול.

אחת הדרכים היעילות ביותר להילחם בצריכת החשמל המוגברת בשנים האחרונות היא התקנת סוככים. ובדיוק על כך אנחנו נרחיב כעת. נראה כיצד סוככים חשמליים יכולים לחסוך לנו כסף ונחשוף אתכם ל-3 סוגי סוככים: סוככים ידניים, סוככים חשמליים וסוככים חשמליים המחוברים לבית חכם. כל אחד מהסוגים הללו יכול לעזור לכם לחסוך הרבה כסף, מיד נסביר כיצד.

איך סוככים מסייעים בהפחתת הוצאות החשמל?

אם שאלתם את עצמכם איך סוכך תמים, שהוא למעשה מסגרת קשיחה מאלומיניום שעליה מתוחה יריעת בד חזקה, יכולה לעזור לכם לחסוך בהוצאות החשמל אז התשובה היא פשוטה: בקלות רבה.

ביכולתו של סוכך פשוט למדי להפחית את הטמפרטורה שנחוש בבית תודות להצללה שהוא מספק. הסוכך מסוגל לעצור ולרכך את כניסת קרני השמש לתוך הבית ובכך לצנן אותו ולבודד אותו מהחום ששורר בחוץ. במצב כזה, הבית מתקרר ומייתר את הצורך לפתוח מזגן או מאוורר. יתרה מכך, סוכך מאפשר לנו גם להשאיר חלון, פתח או דלת פתוחים בעת שהסוכך פתוח ומצל. מה שלא יכול להתרחש אם הדלקתם מזגן. אז חייבים לסגור את הבית ואת החלונות.

על 3 סוגי סוככים:

הסוג הראשון הוא הסוכך המופעל ידנית – סוכך ידני זה הוא הסוכך הקלאסי. מסגרת ויריעת בד שניתנים לסגירה ופתיחה ידנית. סוככים אלו מוכרים לנו מאוד מחנויות של פעם. בבוקר היה מגיע בעל החנות פותח את החנות ופורש את הסוכך, ולעת ערב, בתום יום המסחר, בעל החנות מקפל את הסוכך.  כלומר כל פעולת הפתיחה והסגירה התבצעו על ידי ידי אדם.

הסוג השני הוא סוכך חשמלי – סוככים חשמליים הם הדור הבא של הסוככים. סוככים אלו מופעלים לא על ידי בני אדם כי אם על ידי מנוע. תודות להתפתחויות הטכנולוגיות בשנים האחרונות פותחו סוככים חשמליים שכדי לפתוח או לסגור אותם כל מה שצריך זה ללחוץ לחיצה קלה על השלט. כבר לא צריך לפתוח את הסוכך בבוקר ולסגור אותו מדי ערב בעזרת כוח הידיים שלנו, כי הסוכך מקושר לשלט. יתרה מכך, הטכנולוגיה גם אפשרה סוגים נוספים של פתיחה. אם בסוככים ידניים אנחנו יכולים רק לפתוח לגמרי או לסגור לגמרי, הרי שברגע שהחלו לצוץ סוככים חשמליים הם מציעים לנו לפחות עוד סוג אחד של פתיחה: פתיחה למחצה. זה נותן לנו גמישות ושליטה רבים יותר בכמות האור והצל.

הסוג השלישי הוא סוככים לבית חכם – סוכך שיכול להתחבר למערכת בית חכם זה הוא למעשה סוכך חשמלי לכל דבר ועניין, ואם יש תשתית בבית לבית חכם, אז ניתן לחבר את הסוכך החשמלי למערכת הבית החכם. החיבור לבית חכם פירושו חיבור הסוכך לחיישני רוח, חיישני שמש או חיישני מזג אוויר. חיישנים אלו נמצאים בתקשורת עם מכשירים חשמליים נוספים בבית ואם מתכננים תרחישים, אז הסוכך יפתח ויסגר באופן אוטומטי, בהתאם לתרחיש שתכננתם.

נסו לדמיין את הדוגמה הבאה: אתם רוצים לתכנן תרחיש קבוע מראש בכל פעם שאתם רוצים לצפות בסרט בבית החכם שלכם. התרחיש הזה אומר שברגע שאתם עומדים לצפות בסרט את תלחצו על כפתור ובו זמנית יתרחשו מספר מהלכים בבית באופן אוטומטי: מערכת הקולנוע הביתית תפתח, הסוכך יפתח כדי להחשיך את החדר והאור בחדר הצפייה יעומעם. זה כמובן רק תרחיש אפשרי אחד ויש עוד עשרות תרחישים נוספים שניתן לתכנן בבית חכם.

כך תבחרו סוכך למרפסת או לגינה שלכם

תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה

הקליקו כאן כדי להוסיף תגובה

אודות הכותב

דודי שרון

דודי שרון

דודי שרון - אסטרטג ומקדם אתרים. בין היתר אבא ל-30 חתולים :)

Your reaction

חביב
עצוב
מצחיק
OMG
WTF
וואו

תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה

הקליקו כאן כדי להוסיף תגובה

-->